Bože děkuji, že už nejsem teenager

Už poněkolikáté se mi stalo, že předtím než usnu, tak mě napadne něco strašně super. Třeba jako tenhle super článek nebo alespoň si to myslím. Protože si pamatuju, že mě něco strašně super napadlo, ale už si nepamatuju, co to bylo. Takže možná mě před spaním napadnul chemický vzorec na nový super pohon, ale to už se nikdo nedoví. Takže se omlouvám svému minulému já a nezlob se na mě budoucí já, když sis na to vzpomnělo.

Ale zpátky k tématu, škola začala, takže se to ve městě hemží studenty a školáky, kteří si ve svých 12 až 17 letech myslí, že jim patří svět. Na těhle študácích mě asi nejvíc štve, že si myslím, že když pustí svůj oblíbený rap na plný koule a půjdou na procházku takovým tím krokem, kdy strašně rozhazujete ruce a tváříte se jak nabušenej sportovec, tak je to nejlepší co můžete se svým odpolednem udělat. Druhou věcí, je nošení energyťáku a myslení si, že je to něco super. Jasně nikde vám nenalejou a tam kde vám nalejou je to prostě nuda, ale to, že si do ruky vezmete Monstra (ale samozřejmě ne toho klasickýho, musí to být nějaká super extra divná příchuť a ještě divnější barevná plechovka) a už vám stačí jen ten reprák a můžete děsit děti na pískovišti.

Některý věci jsou ale super na tom že už jste plnoletí a za několik let vám bude třicet. Alkohol a cigára vám prodají všude a už se nemusíte bát, že se vás zeptají na občanku. Protože když už se vás zeptají berete to jako kompliment a s radostí řeknete svůj skutečný věk a vytáhnete tu hroznou fotku, kterou byste neukázali ani po 5 letech důvěrného vztahu. Pokud vlastníte řidičák, už nemusíte přemlouvat tátu aby vás někam odvezl, protože busem přece jezdí jen socky. Teď jím jezdíte vy, protože si chete večer dát pivo ne? Ale to už je jinej level. Už není trapný chodit s košem, protože vás u toho můžou vidět vaše spolužáci. Teď je to super výmluva jak si doplnit Nikotin a nekřičet „jdu na cígo“ na celej byt. Taky už vám máma nemůže říct, že jste moc dlouho vzhůru nebo, že moc dlouho hrajete hry (jako může, ale už to nebudete brát tak vážně ne?). Chci říct, že už si sami určujete kam budete chodit, jak dlouho tam budete, s kým tam budete a tak dále. Taky se rozhodujete, co budete nosit. Nemusíte už celej den chodit v teplý bundě, protože říkali v televizi, že se ochladí (už jenom váš starostlivý rodič nezaznamenal, že se ochladí z 30 na 20 stupňů. Už si sami vybíráte co budete nosit a pak si, ale sami budete vařit ten čaj, protože „já jsem ti říkala, že se máš pořádně obléct.“ Ale jednou z největších výhod když nejste teenager, je že váš obličej už není v pubertě, jo samozřejmě jednou za čas vám připomene, že vám ještě není 50 ale co už.

Další taky to, že už nepotřebujete bejt populární nebo oblíbení, naopak si užíváte to, že moc lidí nezajímáte a vy to máte s ostatními stejně. Těm pár lidem co vám zůstalo z „přátelé navždy“, je úplně jedno, že to samé tričko jste měli včera na sobě, že máte průměrnou práci a vlastně jim stačí to, že se jednou za měsíc ozvěte a domluvíte si kávu na příští pátek dalšího měsíce. A víte proč? Protože krom toho, že musíte chodit do práce, platit daně, nakupovat, vařit, prát a další důležité věci. Nemusíte nic, nikdo vám už nemůže říkat, že tohle nemůžete, a tohle byste neměli. Ale když vám maminka řekne, že byste to dělat neměli, tak to nedělejte! Maminky se přece musí poslouchat! a je jedno kolik vám je!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *