Dovolená v Londýně

Ti co mě už nějaký ten pátek sledují ví, že cestování nemám ráda. Přesto, se však v posledním roce snažím posouvat svoje hranice dál a dál. Jednou z těch největších zkušeností byl výlet do Londýna. Takže si běžte nalít čaj, (protože co jiného, když si budeme povídat o Londýně) tohle bude na delší dobu.

Hodiny a hodiny v dopravních prostředcích

Největším problémem, o kterém jsem přemýšlela a to nebyl ani měsíc našeho výletu bylo, jestli to zvládnu. Sedět 3 hodiny ve vlaku do Prahy, autobusem na letiště, 2 hodiny letadlem a 2 hodiny, než se dostaneme na místo našeho ubytování (o tom trochu později). Kvůli několika problémům se naše cestování první den protáhlo o několik dalších hodin. Ale jedno důležité jsem si z toho vzala. Že když opravdu chci, tak to zvládnu. I když to bylo težké a měla jsem kolikrát opravdu co dělat, zvládla jsem to. Takže *tap tap* jsem dobrá.

Pravé studentské ubytování

Když vybíráte dovolenou samozřejmě jedním z hlavním faktorů jsou peníze. A není to jen o tom, jestli jste student. Chcete si dovolenou užít a zároveň za ní nedát desetitisíce. Proto jsem poprvé využila aplikaci Airbnb a můžu jí jedině doporučit. Vystřídali jsme celkem 3 místa a musím říct, že jsem byla nadšená, jaké možnosti tato aplikace nabízí. Najdete zde pokoje na konci Londýna za pár set, ale také samozřejmě pokoj naproti Tower Bridge (jako asi by se mi to líbilo, ale ty peníze za to prostě nedám). Takže pokud nejste citlivky a nebojíte se, rozhodně zvažte vaše přístí ubytování přes tuhle aplikaci. 

Hrozné čtvrti

Když už jsme u toho ubytování, musím vám říct jednu ze svých nejoblíbenějších historek z celé dovolené.  Z některých důvodů jsme první večer (ne musely ale na našem místě byste to udělali asi stejně) vzít si taxíka.  Jen pro vaší informaci, všichni ti co tam křičíte, že je to největší blbost na světě, že je to strasně drahé. Stálo mě to asi o 4 libry víc, než jeden lístek na vlak z letiště do Londýna, takže když jsme dali 25 za taxík docela jsem na tom ušetřily. 😀 Když nás taxikář vyhazoval na naší “dlouhé ulici” jak řekl (měla asi 300m), dodal, že tohle není místo, kde bychom se v noci měly pohybovat samy. Nás to přirozeně vyděsilo, protože žijeme v Česku že? Takže jsme vystoupily a neustále se dívaly kolem sebe. No strávily jsme v téhle “hrozné čtvrti” celkem 5 dní a musím říct, že největší strach mi nahánělo spíš to, že tam potkáte za den tak jednoho až dva lidi a dvakrát jsme dokonce viděly asi tak z 50 metrů lišku. Věřte mi, že ta byla asi nejděsivější.

Vše na co si vzpomenete, až na dobré pití

Jako někdo z malého města jsem zvyklá, že to, co většinou chci si musím nechat objednat nebo ani není možnost to nikde dostat. Hovořím o komiksech, funko pop postavičkách (a všichni víme jakou na ně já mám úchylku :D), herních knihách, nebo třeba i krásných fixech. Tady najdete opravdu všechno. Navštívili jsme několik obchodů, které nás nechaly doslova bez dechu. Království komiksů Orbital Comics, pak ráj pro geeky Forbbiden Planet, kde si kromě klasických postaviček, oblečení, deskových her přijdou na své i milovníci komiksů, mangy, gaming i movie artu a mnoho dalšího. Lego store? Ježíš jo! Můžete si tam vyrobit vlastní postavičku z lega, pohrát si snad se vším co tam je, prostě ráj. Ti co jsou trochu kreativně založení ví, jak je strašné tady sehnat bloky na malování v jiných rozměrech než je A5, A4 či A3 nebo třeba i s trochu kvalitním papírem. Tam to seženete a bude vás to stát cca 300 ne jako tady. Tady ten blok musíte objednávat z bůhvíjaké stránky za 1400 minimálně. Ale abych se tedy vyjádřila k tomu pití. Nevím, co tam dávají za “sladidlo”, ale každá, KAŽDÁ jejich voda chutná po tomhle hrozně chemickém cukru. Proto jsme byly strašně nadšené, když jsme zjistily, že Cola v mekáči chutná úplně stejně jako ta naše. 😀 Tady je jen malý přehled toho, o čem tady mluvím.

Žádný plán, prostě chodíme

Hned ze začátku jsme si řekly, že si nebudeme dělat žádný plán. Nechci když mám dovolenou vstávat v 7 ráno a mít přesně nařízeno, kde, kdy v kolik a jak dlouho tam můžu být. Proto jsme razily přístup “co uvidíme to uvidíme, když budeme chtít zastavit zastavíme.” A tady vám ukážu hned několik míst, které jsme našli naprostou náhodou a byly jsme z nich nejvíce nadšeny. 

Nejlepší čaj mého života, aneb prostě tam musíme. Cestovala jsem s člověkem, který je sice milovník kávy, ale když spatřila tuhle čajovnu, musely jsme dovnitř. Usadily jsme se a dostaly nabídku čajů. Já nejsem milovník čajů do nedávna jsem pila jen černý a to jen když jsem byla nemocná. Pak jsem se naučila pít pomerančový, ale to už je na delší vyprávění. Zkrátka dostat na výběr asi 20 čajů a k tomu nespočet naprosto dokonalých zákusků, prostě jsme byly v čajovém nebi. 

Divadlo na každém rohu

To byla dlouhá jízda, ale nebojte, s vyprávěním o Londýně jsem ještě určitě neskončila. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *