Jak na depku: Kup si kaktus

Každý z nás jsme to někdy zažili. Máte depku, cítíte se sami, svět je na vás zlej a vy máte najednou potřebu udělat zásadní změnu. Naprosto šílené stěžejní životní rozhodnutí. Většina z nás by chtěla štěňátko, kočičku nebo třeba křečka. Prostě někoho o koho se budete moci starat a někdo kdo bude rád pokaždé když vás vidí. Já tyhle stavy taky mám ale pak si vždycky uvědomím, že se nedokážu postarat ani pořádně sama o sebe. Ne ani rybičky nejsou dobrý nápad, protože nesplňují tu potřebnou jedinou podmínku. Nedá se s nimi mazlit. Protože mazlit se s akvárkem je jako mazlit se s televizí a pokud vám tohle stačí doporučuji TV Mňau, která má 24 overload roztomilých zvířátek. Stejný efekt, akorát vás nebudou rybičky soudit.

Proto nastupuje zahradnictví, já mám jedno krásné velké přímo u školy, mají tam navíc i kafe, takže když už si nevyberu žádného nového „mazlíčka“ alespoň si dám dobrý kafe. 😀 Není nic lepšího než po dlouhém dni jít do květinářství a vybrat si novou oběť. Já jako kytičkářský analfabet jediné co poznám je růže, tulipán a slunečnice a když mám dobrej den, ne takovej ten když vám číšník popřeje dobrou chuť a vy mu odpovíte „vám taky,“ tak i kalu. U kaktusů je to jedno, je to prostě kaktus. Jako samozřejmě máme tu ještě sukulenty ale když nazvete kaktus sukulentem nikdo nebude tak moc soudit jako když řeknete že gerbera je narcis.

Teď už stačí si vybrat ten nejroztomilejší vybrat mu k tomu úžasný pidi květináček a vymyslet mu na cestě domů jméno. Zjistit si jak správně se starat o ten druh, který jste si právě koupili a jehož název nedokážete ani vyslovit. Garantuji vám, že pokud jste jako já tak se na něj prvních max 14 dní (u mě tak týden) se na něj budete chodit dívat starat se o něj a povídat si s ním a stěžovat si na tu strašnou ženskou, která na vás zběsile troubila, když jste ani na po páté nedokázali parálerně zaparkovat. Teď přijde ale ta horší část, máte dvě možnosti a)po měsíci nebo pár dalších si vzpomenete, že jste si nějaký kaktus koupili a buď ho zachráníte a další dva týdny se mu budete omlouvat, že jste na něj zapomněli nebo za b) ho najdete po dlouhé době rozloučíte se se starým známým a celý proces opakujete znovu. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *