Jak si zajistit parádní horor

Hororové období mě samozřejmě ani po Halloweenu neopustilo, jako kdyby někdy, že jo. U hororů v podstatě usínám, na jeden koukám i při psaní tohohle článku. 

  • Odlehlé místo

Nejdříve je potřeba místo, kde se bude horor odehrávat. Potřebujete místo, kde vašim obětem nikdo nepomůže, rozhodně tam nebude signál a na 100% zapomenou kudy sem přišli. Ale bacha hřbitovy, nemocnice a strašidelné baráky už tak nejedou.

  • Parádní parta

Jedna sportovní hvězda, jedna itulektuálka, nějaký pár, který si to chce užít na prokletém místě a samozřejmě jeden člověk, který na nic takového nevěří. Neříkám, že samozřejmě jich tam nemůže být víc ale vždycky potřebujete, někoho kdo je chytrej, někoho silného a někoho kdo prostě nevěří dokud neumře první. 

  • Rozhodnutí, které je nesmyslné

Tak jako to, že jednou na nějaké prokleté místo, hledají ducha nebo podobně, je už samo o sobě super blbost, ale některé filmy tohle dohání ještě dál. Třeba jako ve filmu „Lesní duch“, kde jedna z postav najde zakrvácenou knížku plnou divných malůvek, čínských znaků a dokonce krví napsáno, ať tu knihu nechají napokoji nebo něco takového. No asi víte jak to dopadlo.

  • Duch nebo démon x vrahové nebo kulty

Ať už je to sám duch nebo něco co je posedlé démonem, potřebujete něco co vás bude děsit a nebude to člověk, kterého můžete jen tak zabít. Protože představa toho, že tu nejsme sami a něco takového existuje je děsivější než jakýkoliv vrah, který se může objevit. 

Tohle byl docela oříšek rozhodnout se, co je děsivější jenže to opravdu nejde. Pro mě je démon daleko děsivější ve filmu představa, že lidé podobní těm jako výdáme v těhle hororech opravdu existují. A upřímně pro mě není nic víc děsivějšího než fanatici, kteří věří nějakému přeludu a jsou schopni zabíjet, jen aby tím uklidnili boha ve kterého věří.

  • Konec co není konec

Co by to bylo za film, který by vám tak 5 vteřin před koncem nedal trochu toho děsu ještě. Takže ukážeme nakonec, že to něco přežilo a zlo je pořád mezi námi. Některé filmy to dělají proto, aby mohli točit další. Jenže víme jak tyto nástavby dopadají.. že jo REC ale třeba takový SAW, který by natočen za zhruba jen 100 000 a nikdo nečekal, že z něj bude takový hit. 

Určitě to není všechno, ale já už si teď nemůžu vzpomenout na další věci, takže možná bude part 2… co vy víte? 😀 Jinak teda musím říct, že mě tyhle hororové články opravdu baví, asi si z toho udělám rubriku 😀 (Bum rubrika vytvořena :D)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *