Nechte duhovou vlajku vlát, aneb je tady Pride week v Praze a ať chcete nebo ne, prostě tomu neuniknete. Ať už patříte do LGBT nebo ne. Původně jsem na tohle téma chtěla psát něco o tom, jak se dnešní společnost mění a stává se přístupnější k novinkám, ale ne, reaguje stejně na změny jako v celé historii, a to útokem.

Upozornění! To co se chystáte číst je satirický pohled na určitou věc, plný sarkasmu, nadsázky a ironie. Pokud jste lehce ovlivnitelní, nebezpečně vztahovační, útoční a nechápete sarkasmus, radši to zavřete a běžte svoje názory šířit jinam. Protože jestli se chystáte napsat útočný komentář za a) vůbec jste nepochopili, co se snažím říct a za b) jste přesně ten člověk o kterém píšu.

Dneska ráno jsem chtěla vstát a mít hezké ráno, udělat si kafe, dát si dobrou snídani, ale Instagram opět řekl ne. Jelikož se musím učit radši strávím další půlhodinu v posteli, než abych vstala a pustila se do toho. Narazila jsem na nejmenovaný příspěvek narážející na Pride week v Praze a k mému zděšení měl již po pár hodinách on-line 36 komentářů. Měla jsem si ušetřit nervy a nedělat to, jenže jsem to rozklikla.

“Za chvíli se už bude platit, za to, že jste gay.” “Tady je to samá lesba nebo gay.” “Dneska je ohrožený druh, když jste hetero.” “Bejt gay je dneska moderní.” “Když nevíš coby, buď gay” “Zasraný buzíci, jsou úplně všude.”

To je jen výčet komentářů, na které jsem bud narazila, sama je slyšela nebo byly adresované přímo mě. Mají jednu věc společnou, jsou útočné. Z tématu gayů a leseb se stal “fenomén”. Každý ho řeší i když se ho netýká. Existují 3 typy lidí. Ti kteří to podporují (tiše nebo nahlas), ti kterým je to naprosto u zadku a ti kteří se cítí jako vymírající druh.

LGBTQ+ lidí je na světě čím dál tím víc a já to vidím ráda, jsem ráda, že se v 21. století lidé nebojí přiznat to, čím jsou. Je to něco s čím se narodíte.

“Mami, tati, jsem černoch”

Když bych to brala podle dnešních standardů všechny hráčky fotbalu jsou lesby, krasobruslaři jsou gayové, bisexuálové jen neví co chtějí a transexuálové chtějí jen pozornost.

Nebojte homosexualita, transexualita, pansexualita, intersexualita a další možné formy opravdu nejsou nakažlivé, jestli jste gay, lesba, intersexuál, trigender, polysexuál, asexuál, je to vaše věc a nebudou ostatní kvůli vám ostatní platit vyšší daně. Tak si nenechte zkazit svůj svět, jako já se povzneste nad to, že lidem se prostě vždycky něco nebude líbit, nebojte se vyjádřit svůj názor a jestli vás někdo bude urážet, nadechněte se a v klidu odpovězte, protože nikdy nenasere nikoho nic víc, než když bude na urážky odpovíte v klidu a s rozvahou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *