Nástup na vysokou školu, to už je dlouho

Ve čtvrtek jsem si převzala svůj vysokoškolský diplom a když jsem tam tak seděla, koukala před sebe a neustále se smála, přemýšlela jsem o tom všem, co na to místo vedlo. Vystudovat bakaláře mi trvalo 5 let, když budu brát i jeden neúspěšný semestr na jiné škole.

Moje myšlenky zabloudili k těm špatným dnům, kdy sedíte nad tunou papírů, u kterých nevíte, co bylo v minulé větě. U těch nesčetně dlouhým minut na nudných hodinách a ještě delších před zkouškou. Hrozného ranního vstávání a hnusného kafe z automatu.

Ale taky vzpomínám na ty skvělé chvíle, kdy jsme sedávali před školou s lidmi, o kterých pomalu ani nevíte, jak se jmenují celým jménem, ale máte debaty na dlouhé hodiny, na to, že jsme se prostě sebrali a jeli na oběd někam jinam. Na to, jak jsme na hodinách hráli piškvorky, luštili křížovky, propadli omalovánkám pro dospělé a tradičně na každou přednášku z účetnictví nosili křupky a jak mi na každým makru kručelo v břiše i když jsem jako každé úterý v 9:35 jedla Kit Kat. Jak jsem si místo polední pauzy chodila číst do auta, protože jsem se necítila dobře mezi lidmi, které neznám . Jak jsem si každé zkouškové vždy říkala, příště se začnu učit dřív, a nikdy nezačala a střídavě poslouchala „Fuck it all“ a „Když nemůžeš, tak přidej.“ Záleželo hodně na tom, jak mi to šlo nebo jak blízko byla zkouška. Jak jsem si před nástupem na VŠTĚ konečně po několikaletém přemlouvání sebe sama, nechala ostříhat vlasy, abych opravdu mohla začít znovu. Na to, jak jsem hledala nové kamarády, protože jsem nastupovala sama. Na to jak jsem jsem pomáhala ostatním s angličtinou a bojovala s němčinou. Na to jak jsem matiku dělala 3 roky a pak dostala za 1 s přehledem. Na to jak jsem se konečně stala sama sebou, díky lidem, které jsem tam potkala.

Člověk si ani neumí moc dobře představit, kolik času uběhlo. Přijde vám to skoro jako loni, dokud si to s něčím nespojíte. Proto jsem dneska sedla ke googlu a hledala, co se vlastně stalo v letech 2014 a 2015. Protože je tohle veselý článek vyhnu se katastrofám a všemu zlému, co se stalo.

V roce 2014 byla nejpopulárnější knihou Hvězdy nám nepřáli, protože v tomto roce vyšel stejnojmenný film. Do kin dostal předposlední díl série Hunger Games. Všichni se na sociálních sítích polévali studenou vodou, prý kvůli nějaké charitě. Oskary moderovala Ellen a vznikla zde to pověstné selfie.

V roce 2014 se také odvysílala poslední série Jak jsme poznal vaši matku ano konečně jsme poznali matku. Mezi nejpopulárnější písničky 2014 (které v tomto roce také vyšly) patří Shake it Off od Taylor swift, Let it Go nebo například Happy of Pharrella Williamse.

Rok 2015 patřil filmu V Hlavě, Avengers Age of Ultron a nemůžu ani zapomenout na Padesát odstínů šedi. Umřel John Snow. Co se týče hlavní událostí, celý svět se dohadoval o barvách.

Pořád vidím bílou a zlatou!

Adele se nám vrátila s písničkou Hello, dále bych zmínila nově čtyřčlenné One Direction a jejich Drag Me Down, Shawn Mendes prorazil po celém světě se svými Stiches a všude hráli Love Me Like You Do od Ellie Goulding.

Tak co už si připadáte trošku starší? Jako netušila jsem, že největší Twitter drama už je 4 roky starý. Já si jdu teď poslechnout všechny ty fláky z 2015 a 14 a pravděpodobně zkouknout celý můj milý The 100, který se začal v roce 2014 vysílat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *