Návod

S knihou si můžete dělat, co chcete, kdybyste však nevěděli nebo potřebovali poradit či popostrčit, tento článek je přesně pro vás.

Stránky

Právě….

Zde budete psát, jakou knihu čtete, jakým seriálem jste momentálně posedlí nebo třeba vás v tu dobu nejoblíbenější drink či jídlo. Samozřejmě si ji může rozdělit na dva sloupce a třeba se ke stránce po roce vrátit a napsat současné věci. Pak můžete kroutit hlavou nad tím, jakou blbost jste to tenkrát „žrali“, že tahle nová hra je mnohem lepší, než ta loňská,

Kdo jsem?

To je jednoduché, můžete si sem nalepit svoji oblíbenou fotku, popsat svoje koníčky, svoje pozitivní i negativní stránky, odkud pocházíte. Zkrátka všechno co se k vám váže a nejlépe to čím jste jedineční.

Denní, týdenní, měsíční a roční cíle

Téměř každý z nás má nějaký zlozvyk, kterého by se chtěl zbavit, nebo si chce vypěstovat nějaký zdravý návyk. Tady jsou některé tipy:

Denní cíle
– Sníst alespoň jedno  ovoce
– Vypít alespoň 2,5 litru vody
– Pít maximálně 2 kávy
Týdenní cíle
– Omezit nezdravá jídla
– Více vařit a neobjednávat si jídlo
– Začít chodit pravidelně do fitka
Měsíční cíle
– Ušetřit si něco na letní dovolenou
– Udělat alespoň jeden delší výlet
– Strávit alespoň jeden víkend s rodinou
Roční cíle
– Dokončit úspěšně ročník, školu
– Přečíst 20 knih
– Strávit dovolenou na horách

Za 5 let

Pro někoho naprosto jednoduchá stránka, někomu dá určitě zabrat. Největší problém bude u některých, že neví, co chtějí dělat. Ano o tomto je tahle strana, ale není to hlavní důvod. Když nejste workoholik tak nežijete prací. Proto si třeba můžete napsat, že chcete bydlet sami, chcete mít auto, nebo chcete mít třeba vystavené vaše umění někde. Je to jen na vás, zapojte fantazii a zamyslete se nad tím, co je pro vás opravdu důležité.

Životní cíle

Je to velice podobné předchozí stránce, ale tohle už je ve větším časovém měřítku. Třeba je vaším životním cílem „americký sen“ mít baráček se zahradou, dřevěným plotem a se psem. Nebo třeba chcete procestovat celý svět. Podívat se na každý kontinent. Je to váš život! A záleží jen na vás, jaký si ho uděláte.

TOP 5

Každý máme něco rádi, ať už je to muzika, knihy, hry, seriály, jídla, drinky, značka oblečení. Jen je někdy těžké říct, která je jedna nejlepší. Když se nebudete se svým výběrem vejít do top 5, udělejte si druhý sloupec a máte rázem TOP 10 🙂

Seznam přání x Bucket list

Většina lidí si tyto dva seznamy plete a já chápu proč. Seznam přání se však zaměřuje na materiální věci a Bucket List je spíše zaměřený na zážitky, zde najdete nějaké příklady

Seznam přání:
Vlastnit každé vydané album od oblíbeného interpreta
Vlastnit vysněný herní počítač
Pořídit si polaroid
atd…

Bucket list:
Navštívit Ameriku
Let balónem
Koupat se pod vodopádem
atd…

10 negativní a 10 pozitivních věcí

Tady asi není třeba nic co dodávat. Na tyhle seznamy se můžete dívat hned z několika pohledů. Mohou to být vlastnosti, věci co se dějí ve světě, nebo materiální věci třeba to že přestali vyrábět vaši oblíbenou zmrzlinu.

Bubliny

Co mi zlepší den

Zapátrejte v paměti a určitě najdete něco, co vám zlepší den. Je to dát si kávu s přáteli? Koupit si novou knihu? Jít se proběhnout? Pustit si video, které znáte nazpaměť, ale přesto vás vždy rozesměje? Tahle stránka slouží ke shromažďování nápadů, až budete mít špatný den, tak se tu můžete inspirovat.

Jsem pyšný/á na

I když si to nemyslíte, určitě najdete něco, na co jste pyšní. Pro mě je to například dopsaná první kniha, zvládnuté řidičské zkoušky nebo třeba tenhle celý projekt.

Moje inspirace

Ať už je to slavná osoba, kamarád, někdo z rodiny nebo fiktivní postava, může být pro vás inspirací. Může vás buď ovlivnit pozitivně, že chcete být jako on či ona nebo naopak chcete být lepší nebo naprosto odlišní.

Co mi změnilo život

Asi každý zažije něco, co mu na vždy změní život. Nový přírůstek do rodiny, adrenalinový zážitek, nebo kniha, která vám úplně změnila pohled na svět.

Za co jsem vděčný/á

Byla bych ráda, kdybyste zde kromě materiálních věcí zaměřili i na věci, které si nemůžete vzít do ruky. Třeba jako to, že vás vaše drahá polovička miluje (i když tu vlastně do rukou můžete také vzít 😉 ) Já jsem nejvíce vděčná za lásku, přátelství, upřímnost, svoji rodinu, ale pak také za muziku, hry nebo za toho kdo vymyslel kávu a hranolky 😀

Chci změnit

Tohle bude trošku složitější, protože celý tenhle projekt je o tom, že se máte mít rádi takový, jací jste. Jenže i tak by někteří z vás chtěli něco změnit. Třeba nějakou maličkost jako, nebýt tolik vznětlivý, víc se starat o své nejbližší nebo třeba začít víc jíst zeleninu 😀

Moje sny

K tomuto jsme se dostali už nahoře, ale tady bych vám poradila, co kdybyste sem napsali vaše dětské sny? Chtěli jste mít zámek z cukrové vaty, být kosmonautem nebo popelářem a jezdit jako největší borci vzadu? Sem s nimi!

Kdyby se dal vrátit čas

Ačkoli to většina z nás nepřizná, někdy by chtěl každý vrátit čas a rozhodnout se jinak. I když by to někdy bylo jednoduší vědět, jak se máte rozhodnout nebo jak se na danou situaci připravit nezapomeňte, že i za špatným rozhodnutím může koukat šťastně až do smrti.

Bojím se

Pro mě je tohle naprosto jednoduché, já se bojím například výšek, hloubky, uzavřených prostor anebo třeba ufounů 😀

Moje zlozvyky

Myslím si, že k tomuto se asi ani moc vyjadřovat nemusím. Mým zlozvykem je například neskutečné odkládání každé důležité věci, nebo třeba to že když jsem ve stresu tak si koušu ret, a pak si samozřejmě strašně nadávám, že to pak bolí 😀

Slova, která bolí

Slova někdy dokáží ublížit víc než pěst v obličeji. Proto, příště až budete chtít křičet neboř íct něco ošklivého, radši si to někam napiště než zbytečně někomu ublížíte, jen protože máte špatný den. Samozřejmě, pokud vám někdo vzal jídlo nebo šlápl na nové boty v tom případě se křičení povoluje 😀

Moje výmluvy

No já jako silně prokrastinující člověk mám výmluv hodně. Je moc zima, je moc vedro, musím zítra něco dělat, je to moc daleko, nemám na to oblečení a tak dále a tak dále. 😀

Nejšťastnější a nehorší vzpomínky

No… co dodat

Naplňuje mě

Malování, tanec, četba, hraní her, strávený čas s rodinou, dlouhé procházky, pozorování západu slunce… No dá se toho vymyslet hodně 😀

Zprávy od těch, kterým na mně záleží

Tohle je jediná stránka, kterou nebudete vyplňovat vy. Odevzdejte knihu, stránku nebo jim jen dejte prázdný papír a vy si ho tam pak vložte. A vždy když si budete myslet, že jste na všechno sami, vzpomeňte si na tuhle stránku a naberte pozitivní myšlení!

Prázdné

Pokud vás napadlo něco, co téhle stránce chybí, přesně proto jsou tyhle dvě prázdné bubliny. Zapojte kreativní mozek a utvořte si vlastní bublinu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *