NHL aneb staré bylo lepší

NHL byla snad úplně první pořádná hra, kterou jsem na počítači hrála. Přesněji se jednalo o NHL 98 a ano běhalo to na Windows 98. Takže si dokážete překvapit, že je to opravdu nějaký ten pátek zpátky. K této hře se váže ještě jedna super dětská historka, ale na tu bude čas až někdy jindy. 🙂 Chci o NHL mluvit, protože opět její nejnovější vydání zastínily snad všechny ostatní hry. Vyšla 14.9..

Novější verze = lepší verze?

Samozřejmě od toho 98 se určitě změnila. Ale posledním, které se vlastně dalo hrát na PC bylo NHL 09, ve kterém byla poprvé představena kariéra (Be a Pro) a mnoho dalšího. Ale engine (to v čem se dělá grafka hry) se od té doby moc nezměnil. Jakoby NHL bylo na druhé koleji ve vývojářském studiu EA a prostě „když nám zbydou peníze z vývoje FIFA dáme to do NHL“. Protože FIFA už druhý rok běhá na novém enginu a slaví díky tomu velké úspěchy. NHL má stejný již  od 2014 a řekněme si, to je v herním vývoji docela už hooodně dlouho. Upřímně když jsem hrála 09 věděla jsem, že nemám super počítač, aby šlapal na plný rozlišení, a tak jsem sem tam nějaký to seknutí hráče chápala, nějakou tu chybu grafiky taky a prostě to přešla. Jenže dneska mám Playstation 4, NHL 17 (18 jsem taky hrála a vzápětí se dozvíte, že to vlastně není vůbec rozdíl) a těch chyb je tam opravdu dost. Hráči se mi sekají několikrát za záběr, naráží do sebe a tak dále… ale to co mě asi štve nejvíc, každý chce dostávat ceny ne? Za nejlepšího hráče, za vítězství v základní části. Já se tak strašně těšila na konec sezóny, až dostanu nějakou tu trofej pro nejproduktivnějšího hráče sezóny. Ale jediné co na mě po dohrání posledního zápasu čekalo byla věta, že je konec sezóny a že se těšíme na play-off. No i to blbý NHL 07 mělo nějakou divnou kostrbatou animaci.. Takže díky za nic. 

A co hraní celkově?

Asi největším problémem mi připadá přednastavenost hráčů. Já hraji za Tampa Bay Lightning a asi tak každý druhý zápas (pokud mám štěstí, tak je to jen každý druhý) mě hra upozorní, že můj kapitán je největším favoritem na trofej pro největší počet gólů v sezóně. A ono opravdu. On měl opravdu asi vyhrát. Jinak si nedokážu vysvětlit, že jsme se celou sezónu přetlačovali o první místo a já skončila nakonec s 107 góly a on s 95 (trošku jsem si ho hlídala a jezdila na jeho místo, kdo chce vyhrát musí trochu improvizovat 😀 takže ze mě na konci sezóny místo levého útočníka byl středový 😀 ). Chápu, proč by to mělo být divné že? Jenže na třetím místě skončil Ovečkin (takovej ten rus jak je jako nás Jarda Jágr, prostě hraje dokud se udrží na nohou) s 55 góly a ti pod ním se sotva drželi 50 takže trochu divné ne? 

Další super nastavenou věcí jsou pohyby hráčů. Kolikrát (několikrát i za jednu třetinu) se vám stane, že jim vjedete do cesty a oni se tak moc chtějí dostat zpátky na své místo, že se několik vteřin přetlačujete a snažíte se vyhnout jeden druhému. 

Ale asi tím největším mínusem jsou komentátoři. Jsou celkem 3, 2 klasicky na ochozu a 1, který poslouchá u střídaček. Jenže když jsem hrála NHL 18 tu 3/4 sezónu po několika desítkách her máte těch asi 150 vět naučených a v podstatě podle prvního slova dokážete dokončit celý rozhovor. Člověk si řekne jo dobrý, jenže ty samé dialogy už jsou v té hře po 3 (alespoň co já vím) generace. NHL 17,18 a nejnovější 19. Viděla jsem trailer, který mě samozřejmě jako fanouška série naprosto nadchl. Pak jsem ale viděla kousek hry a slyšela stále stejný hlas, stále stejné věty a konečně si uvědomila, že ty peníze za to opravdu nestojí. Dávat při nejlepším 1200 za nejnovější soupisky, nově navržené dresy a maximálně tak jeden nový herní mód, když stejně skončíte u kariéry, protože se vám nechce dávat peníze za online hraní. Ale zpět k těm dialogům. Věřte mi, že i když u toho budete sedět jen 2 hodiny a stihnete odehrát tak 5 zápasů (záleží na vás jak dlouhé je máte) budete tak znudění, že stejně to všechno znáte, že skončíte jako já se sluchátkami s muzikou a budete si něco pouštět, než  abyste museli poslouchat ty samý keci.

Proto chci říct, jak zlatá byla NHL 09, která navíc měla český dabing se Zárubou a jeho super hláškama. Jak moc mi to chybí. Jenže NHL 09 mělo (i koupené CD!) přednastavený limit na instalaci a po 4té instalaci vám to ukázalo, že máte smůlu a musíte si koupit nové CD. Díky EA už asi radši ne. To si to radši stáhnu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *