Vánoce? Zase až za rok prosím!

Ti co mě znají ví, že já jsem takový Grinch (ačkoliv jsme ho nikdy ani neviděla, hodně se s tou postavou ztotožňuji, jen alespoň podle vyprávění ostatní… jo a taky už vás slyším všechny křičet „ona neviděla Grinche??“ lidi já neviděla takovej „klasik“, že byste se divili). Ale zpět k tématu. Vánoce nejsou moje nejoblíbenější období a to z mnoha důvodů, pojďme se společně na ně podívat a teď když už jsou za námi, můžeme na ně taky nadávat. 😀

Vánoční atmosféra, již od poloviny listopadu (když to jde dobře).

O tom, že už v listopadu můžete kupovat čokoládové Mikuláše, čerty, adventní kalendáře všichni víme, jen hledání těch, které nejsou z tý hnusný čokolády, co chutná, jak vyžvejkaná žvejka je každým rokem čím dál tím těžší. Čím víc se blíží první prosinec, nákupní centra i ten váš vietnamec naproti bude mít vánoční výzdobu aby se prostě neřeklo.

Koledy, koledy, koledy…

Jestli na Vánocích opravdu něco nesnáším jsou to koledy. Hrajou je všude a hrajou furt ty stejný pořád dokola. Koledy nahradí ty 4 odrhováky, který v rádiu hrajou 5x za hodinu a ještě nám k tomu připomenou, kdo všechno z moderních zpěváků je přezpíval, abychom si mohli vybrat na kolik způsobů uslyšíme Last Christmas.

Nákupy aneb Hunger Games o poslední parkovací místo .

Reklamy na hračky, moje oblíbené reklamy na prášky (aneb každý rok začínám mít povinný vánoční úsměv, až od doby kdy uvidím první výhodné vánoční balení na Kamzíka, Ginko nebo Prostenal.. prostě nebyly by to Vánoce, kdyby ani léky neměli vánoční stuhu). Sice většina už nakupuje online, ale to přináší 2 velké problémy. Prvním je samozřejmě to, že si zboží nemůžete prohlédnout a může se vám tak stát, že ten krásnej plyšák místo toho, aby byl na mazlení je leda tak větší klíčenka. Druhou je, jak to dostanete, pošta nestíhá pravidelně celý rok, ppl, dhl, geis a další vám napaří domácí vězení v typu, zásilku vám budeme doručovat mezi 8-16 hodinou a stejně vlastně doma nebudete. Pak je tu vyzvednutí na pobočce nebo zásilkovna a tam už začíná boj o to kdy tam vlastně pojedete. Ráno to nestíháte, odpoledne tam budou všichni a večer už se vám tam nebude chtít. Samozřejmě, že ten váš balíček bude úplně někde vzadu a vy budete ten poslední, kdo ho dostanete i když ta matka s tím uřvaným dítětem přišla až po vás.

Dalším možností je, že si pro všechno dojedete a dobrovolně se připravíte o několik hodin života, přiroste vám hodně šedivých vlasů a minimálně 20 minut budete kroužit přes narvané parkoviště s tím blbečkem za váma, kterej se vám lepí na nárazník a myslí si, že to všemu pomůže. Nikde stejně nic nemají a to, že jste doteď nevěděli, co komu koupit vám stejně nepomůže ani procházení všech obchodů široko daleko. Takže zase skončíte u starých klasik jako jsou ponožky, sprcháč, šampon a nějaká voňavka.

Na svátky klidu, bez klidu

Myslím si, že každý to zná. 24 máte naplánovaný po minutě a nedejbože, že se od plánu odchýlíte třeba jen o půl hodiny. Všechno je stanovené dopředu a nikde není žádný překvapení. Přežijete celý den, večer se najíte a rozbalíte dárky. Ne že bych byla spirituální osoba, mám ráda dárky, miluju ten pocit, když mi někdo dá něco o čem jsem mluvila třeba jednou a za ty roky se už dokážu i hezky tvářit, když dostanu něco co vím, že jde rovnou po Vánocích do skříně. 25 a 26 jsou návštěvy babiček a další taková většinová přetvářka. Pokud jste jako máte jen chuť si lehnout k televizi kouknout na pohádku jíst cukroví a mít klid. Nene.. Povyprávíte rodině jak jste se měli, přežerete se, rozbalíte dárky.. Jo babi ten make-up se mi strašně líbí.. dáte si kafe a pijete… čím jsem starší tím větší hladinku si musím na těchto rodinných oslavách udržovat, abych neřekla něco ošklivého a vydržela se usmívat a mít tu pravou vánoční náladu.

Mám vlastně něco na Vánocích ráda?

Je toho hodně, mám ráda pohádky, klasika tři oříšky, nejkrásnější hádanka, princezna ze mlejna a další. Cukroví je fajn tak první dva týdny pak už jste přeslazený, dáte si chvíli klid a můžete začít znova. Světýlka, jestli něco miluji, tak Vánoční výzdobu, vůni stromu, nasvícená náměstí a ten punč tam :D. Vánoční svetry, ponožky a další mi taky úplně nevadí a moje kolekce se taky rozrůstá. 🙂 Ale co mám asi na Vánocích nejraději je to, že můžu někomu udělat radost, třeba jenom to, že se budu tvářit vesele a užívat si vánoce, to mi za to prostě stojí. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *