Imaglee aneb fantastické karty

Fantastické karty, tak jsou pojmenované karty Imaglee (čti imaglí), a je to teda rozhodně pravda. Pokud jste tu už delší dobu tak víte, že co mě baví nejvíc je podpora českých značek. A dneska vám jeden super projekt představím.

Imaglee jsou karty, se kterými zažijete nejen tunu srandy, ale můžete se s nimi i vzdělávat. Jsou vhodné také pro děti (od 7 let) i pro vaše babičky a dědečky, takže můžete hrát s kýmkoliv. Nejen, že vás na první pohled upoutá jejich design (jako mě hehe :D) ale také to, že s nimi můžete dělat tolik věcí. Stačí vám jedny karty a můžete si zahrát prší, červená bere, kvarteto, pexeso, na co si jen vzpomenete.

Karty s příběhem

Nejen, že jejich pomocí můžete vyprávět příběhy, ale i za výrobou je samozřejmě příběh, na který se teď podíváme. Vysokoškolský učitel Petr jednoho dne zašel za ilustrátorkou Janou, že prý kdyby se daly schovat čísla do obrázků. Z prvních pokusů byli oba tak nadšení, že po roce a půl tu máme první verzi karet. Ty s tím lvem 😀 Karty jsou vhodné pro rodinná odpoledne, pro partu kamarádů, do škol nebo třeba knihoven.

Imaglee má za sebou úspěšnou kampaň na Hithit.com

„Kdo si hraje, zlobí míň.“ Motto autorů.

Karty vám pomohou tříbit myšlení, zlepšují vyjadřovací schopnosti (což já potřebuju jako sůl, moje prostě a jakoby, co mi moji kamarádi rádi počítají) a posiluje například empatii. Nehledě na to, že než si na karty zvyknete, tak se pořádně potrápíte při hledání čísel. Když jako my budete hrát poprvé prší. 😀 To platí zvláště u první sady. Ale je to jen o zvyku, po pár hrách už to jde jako po másle. Akorát doporučuji si hned na začátku jako my stanovit, že číslo 0 je eso a 1 je měnič.  D aby pak nebyly žádné dohady. 😀 Petr mi ještě poradil, že si můžu jako svrška dát karty s tričkem a jako spodka karty se spodkama. 😀 Vidíte záleží jen na vás jak budete karty vnímat. 🙂

Lev nebo lenochod? To je oč tu běží.

Já když jsem si kupovala první karty, samozřejmě jsem chtěla výraznější karty se lvem (když už jsem ten lev, tak je to povinnost) :D. Lví edice se prodává ve dvou verzích bílá na stůl a černá jako říká Petr „emo verze“ do ruky, rozdíl asi poznáte sami. Například když budete chtít se s kamarády zasmát nad pivem a hrát o „nejděsivější“ nejtrapnější“ nebo jen klasicky nejlepší příběh můžete si zahrát následující hru.

První losujete bílou kartu, což představuje vaši postavu, dále červenou, která označuje nějaké místo, žluté zvířecího kamaráda, zelené jsou doplňky a modré aktivita.

Když jsem se do karet zamilovala a rozhodla jsem se, že budu psát tuhle recenzi/článek, kontaktovala jsem Petra a rovnou si objednala i lenochodí verzi. Ta je jak můžete vidět níže trošku méně výstřední a opět tu máme dvě verze, jednu na stůl a druhou do ruky. Já jsem chtěla modrou edici tudíž na cesty. No já je hned na první výlet vzala. Protože samozřejmě. 😀 Musím říct, že se mi líbí mnohem víc, že čísla jsou čitelnější a jsou tam několikrát, což je pro nás pomalejší velké plus. 😀 Barvy jsou mnohem měkčí a už tak nekřičí jako v bílé edici lva.

Hry se s oběma balíčky dají hrát stejné a kreativitě se meze nekladou. Dám vám sem odkaz na prvních 10 her, zaměřené na balíček se lvem nebo 7 her, které jsou pro balíček s lenochodem.

Pro chytré hlavy tu máme i Imagleesměrku. Kdo z vás vyluští osmisměrku z karet Imaglee má u mě velké významné plus! Samozřejmě je níže řešení, pro ty kteří budou tápat. 🙂

Kde je koupit?

Nejen, že o ně můžete soutěžit u mě na profilu (do 21.8.2020)  Dají se samozřejmě koupit na jejich stránkách, kde se dozvíte i mnoho dalšího o kartách.

Sledovat Imaglee můžete také na Facebooku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *