Kde začít

Tenhle článek se snažím pást už asi už pátý, a stejně nevím, jak začít, takže se rovnou dáme do toho, co chci říct. Kafe! No tak tím to máme z krku a teď k těm kecům okolo.

Když začal první lockdown (teď jsme ve třetím, je možné, že až to budete číst třeba za rok, jako kdo by to dělal, ale ok, možná jich bude víc), sakra už zase kecám o něčem jiném, ale co jsem se to snažila říct. Jo! Kafe! Kafe (ne nebudu říkat káva, žádný fancy kecy :D) se stalo jedinou věcí, při které se dneska nějak setkávám s lidmi a možná jeden důvod proč taky vůbec jsem ochotná jít ven. Když se mě někdo zeptá, nesejdeme se venku? Moje otázka okamžitě je „a bude tam někde kafe?“ Je mi vlastně jedno, jestli je to kafe z automatu, z benzínky což je prostě úplně něco jiné, a nikdo mi to nevymluví. Nebo je to nějaký vyfrčený kafe z kavárny. Prostě může bejt i v plechovce, já jsem nenáročnej člověk. Už si musím přidat to slovo kafe do slovníku, protože už jsem ho napsala tolikrát a ta červená linka mě štve. Nastaveno.

Takže zpátky ke kafi. Ti, co kafi rozumí, mi říkají, že jsem barbar, kafe piju s cukrem, piju kafe ze sámošky a když mi někdo dá, „kvalitní“ kafe, tak říkám, že je hnusný a moc kyselý. A když to vypadá, že se z lockdownu řítíme spíše do dalšího než k nějakému zlepšení, a kafe je v podstatě jediná věc, která mě donutí ráno vstát z postele, a fungovat (no jako těch pár hodin to vydrží, než si dám další, že jo), tak jsem si řekla, že teď jak všichni furt podporují malé podniky, já se svezu a budu podporovat místo kaváren, rovnou výrobce kávy, tedy pražírny.

Řekla jsem si, že nakoupím z tolika českých malých pražíren a vypiju tolik kafe, kolik můžu. A vy se na tuto cestu můžete vydat se mnou. Co vás čeká?

  • Poznáš pražírny z celé České republiky
  • Řeknu ti upřímnou recenzi člověka, který kafi moc nerozumí (takže žádný kecy)
  • Dozvíš se zajímavosti o světě kávy
  • Dozvíš se o možnostech, jak si připravit kvalitní kávu doma
  • A něco dalšího, ale teď už mě do tohohle seznamu nic nenapadá, ale zase dočetl/a jsi až sem, takže tě to asi zajímá 😀

První várka kávy přišla z Nordbeans z Liberce a na recenzi se vrhám po sepsání tohohle článku. Na každý „testování“ kafe jsem si dala 14 dní a vždycky kupuju jednu Brazílii, protože ta mi za ty roky chutná nejvíc a je to nejrozšířenější kafe a jedno z jiné země. Obě (nebo víc :D) kávy budou připravovány na dva způsoby v překapávači a v moka konvičce, aneb dva nejlevnější a jedny z dvou nejrozšířenějších způsobů, jak si doma dělat kafe.

Takže konec hlášení a kafe na to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *